LED zamiast żarówek halogenowych

Czy Twoje żarówki halogenowe ponownie się wypaliły? Chociaż żarówki halogenowe są wysoko oceniane w porównaniu z innymi żarówkami, wiele osób zaczęło przestawiać się z żarówek halogenowych na żarówki LED.  Zobacz zamienniki żarówek halogenowych na led i sprawdź jak działają. Chociaż niektórzy ludzie wolą trzymać się swoich lamp halogenowych, uważamy, że ważne jest, aby konsumenci powinni znać wszystkie ich możliwości!

 

Poznaj różnice między żarówkami halogenowymi, a LED

Uważamy, że zanim poprowadzimy Cię do podjęcia decyzji dotyczącej oświetlenia, ważne jest zrozumienie różnic między żarówką LED a standardową żarówką halogenową. Żarówka halogenowa to żarówka, która wykorzystuje w sobie gaz halogenowy, aby oświetlić Twoją przestrzeń. Żarówki halogenowe muszą działać w wyższych temperaturach, aby uzyskać taki sam efekt jak oprawy LED. Żarówki LED wykorzystują diody elektroluminescencyjne do wytwarzania światła. Są bardziej przyjazne dla środowiska niż żarówki halogenowe i mają tendencję do dłuższej żywotności, co na dłuższą metę czyni je bardziej opłacalnym wyborem.

 

Wymiana świateł LED w ustawieniach halogenowych

Jeśli jesteś gotowy, aby dokonać zmiany i wymienić żarówki halogenowe na żarówki LED, musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy. W większości jest to stosunkowo łatwe. Większość żarówek halogenowych można łatwo wymienić. Wystarczy kupić nowe żarówki! Jednak żarówki halogenowe niskonapięciowe mogą być trochę trudne. Oprawy te mogą czasami być przeciążone, ponieważ światła LED zużywają znacznie mniejszą ilość energii elektrycznej w porównaniu z oświetleniem halogenowym. Aby rozwiązać ten problem, możesz go łatwo zidentyfikować, patrząc na żarówki i sprawdzając, czy są to kołki czy szpilki. W takim przypadku prawdopodobnie będziesz musiał wymienić transformator żarówki LED na sterownik LED.

 

Oprawa oświetleniowa w garażu

W drodze do wymiany wszystkich halogenów na oświetlenie LED, jednym z największych miejsc, w których możesz najpierw wywrzeć wpływ, jest garaż. Spójrz na naszą 48-watową oprawę garażową LED do sklepu. Jest to doskonały zamiennik starych żarówek halogenowych, które zużywają zbyt dużo energii. To urządzenie znane jest z tego, że zużywa o połowę mniej energii i działa dwa razy dłużej. Przeznaczony jest specjalnie do oświetlania miejsc takich jak garaże, warsztaty, sale gier, strychy itp.

 

Sztuczne oświetlenie

Często w systemach oświetlenia zewnętrznego widać oświetlenie halogenowe. Żarówki LED mogą z łatwością zastąpić stare reflektory halogenowe i wytrzymują o wiele dłużej. Jeśli próbujesz określić rozmiar, zapytaj sprzedawcy, pomoże Ci wybrać żarówkę najbardziej odpowiednią do Twojej przestrzeni. Aby wybrać rozmiar, wystarczy zmierzyć aktualną długość i szerokość żarówki i wymienić ją na diodę o odpowiednim rozmiarze. W sklepach oferują setki różnych rozmiarów, dzięki czemu na pewno znajdziesz odpowiednie dopasowanie.

 

Jak przejść z halogenu na LED?

Nadal istnieje wiele lamp halogenowych i żarowych, które marnują energię i wyczerpują zasoby ziemi. Te energochłonne relikty z odległej przeszłości wymagają ulepszenia do diod LED. LED jest o 90% wydajniejszy i działa 10 razy dłużej. Istnieją 3 główne opcje przejścia z halogenu na LED, wybór odpowiedniej opcji zależy od rodzaju opraw typu downlight i lamp halogenowych, które aktualnie posiadasz.

 

Opcja 1 — doposażenie w MR16 LED

Jeśli wymieniasz niskonapięciowe halogeny MR16 50W, które mają niskonapięciowe transformatory 12V, pierwszą i oczywistą opcją jest zastąpienie ich czymś w rodzaju diody MR16. Te lampy modernizacyjne powinny działać z istniejących transformatorów. Ponieważ te konkretne diody LED działają na AC (prąd przemienny), a nie na DC (prąd stały), nie musisz używać specjalnego sterownika LED. Ale nie zawsze tak jest, ponieważ diody LED MR16 nie zawsze są uniwersalnie kompatybilne. To często powoduje konieczność wymiany transformatorów. Ale… Nie dowiadujesz się, że nie są one kompatybilne z twoimi transformatorami, dopóki nie zaczną migać lub losowo migać. Zdarza się to bardziej, gdy je przyciemniasz.

 

Opcja 2 – Konwersja na GU10 LED

Ponownie, jeśli wymieniasz halogeny niskonapięciowe, ale chcesz zachować istniejące oprawy typu downlight, możesz przekształcić je w napięcie sieciowe GU10, zamawiając podstawowe oprawki GU10, oprawkę GU10 z blokiem złącza i diody GU10. Wiąże się to z odłączeniem transformatora i ponownym okablowaniem, które powinien wykonać wykwalifikowany elektryk.

 

Opcja 3 – Wymień oprawy typu downlight

Zainstaluj zupełnie nowe oprawy typu downlight. Ta opcja otwiera przed Tobą zupełnie nowy świat możliwości. Możesz zainstalować nowe oprawy typu downlight GU10 lub zintegrowane oprawy typu downlight LED. Krótko mówiąc, zintegrowane oprawy typu downlight mają wbudowaną i niewymienną diodę LED, podczas gdy oprawy GU10 są zwykle tańsze z wymienną diodą LED. Downlighty LED GU10 nie są tak dobre pod względem strumienia świetlnego, oczekiwanej żywotności czy okresów gwarancji. Sprawdź nasze artykuły wyprzedażowe, aby zapoznać się z najnowszymi ofertami specjalnymi dotyczącymi opraw typu downlight, żarówek LED i nie tylko.